پروژه دیجیتالی

چینل معلوماتی برای مهاجران

با توسعه فناوری دیجیتال، ایجاد چینل یوتیوب برای دسترسی به همه مهاجران در قلمرو فرانسه، به ویژه افراد بی سواد که نمی توانند راهنمای اطلاعاتی را بخوانند، از اهمیت خاصی برخوردار است.

موثریت محتوای موجود در چینل های معلوماتی ما این است که معلومات ارایه شده نوشتاری رابه اضافه معلومات جدید، به شکل ویدیو نشر میکند. مطالب ما با همکاری متخصصان حقوق مهاجران و اتباع خارجی تهیه و تولید میشود.

ویدئوهای ما با پنج زبان دری، انگلیسی، پشتو، فرانسوی و عربی موجود است که شامل موضوعات حقوق اجتماعی، روند پناهندگی، دسترسی به خدمات صحی و همچنین محتوای تخصصی برای جمعیت های کلیدی میباشند.

ویدیوهای معلوماتی ما در اینستاگرام و TikTok نیز موجود است.

505

ما با همکاری انجمن France Terre d’Asile و حمایت TBWA، ابزار ایموجی ها را که بر اساس سیستم زبان جهانی عیار شده است، ایجاد کردیم. ایموجی‌ها: این وسیله ارتباطی، افراد بی سواد یا دارای سواد کمتر که در دانستن زبان مشکلی دارند، را در زندگی روزمره شان کمک میکند تا بتوانند به پاسخ های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. آدرس هایی ساختارها که شامل پروژه 505 migrants است، هر ماه به روز می شوند. همه آدرس ها برای همه قابل دسترس است. این ابزار در حال حاضر در پاریس موجود است، اما تلاش میکنیم که زمینه دسترسی آن را در سراسر Île-de-France نیز فراهم سازیم.

استفاده ابزار ارتباطی ما

برای استفاده 505 دو راهی وجود دارد:

1) کود QR را که در برگه معلوماتی موجود است، اسکن کنید.

2) برای برقرار کردن ارتباط، شماره واتساپ را به تیلفون خود اضافه کنید.

هنگامی که شما مکالمه را در واتس اپ باز می کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یکی از ایموجی های مورد نیاز را به جانب مقابل ارسال کنید. با این کار در جواب، شما میتوانید به نزدیک ترین محل کمک کننده دسترسی پیدا کیند.