شعبه پاریس

شعبه پاریس که در سال 2017 ایجاد شد، قدیمی ترین شعبه انجمن ما است. بنیانگذاران دفتر پاریس ابتدا پیش نویس راهنمای اطلاعاتی را برای افرادی که به دنبال پناهندگی هستند ایجاد کردند. پس از زحمات یک ساله و نزدیک شدن هرچه بیشتر به مخاطبین، اولین نسخه راهنمای اطلاعاتی در مارچ 2018 منتشر شد و از آن تاریخ هر ماه به روز می شود. در سال 2019، معلومات جدید در راهنمای ما اضافه شد که این معلومات همه افراد تبعیدی از جمله کسانی که درای حفاظت بین المللی هستند، مهاجران بدون اسناد و بدون تابعیت را تحت پوشش قرار میدهد.

تشکیلات پاریس

کارمندان دایمی متشکل از یک کارمند رسمی که مسول هماهنگی بخش های مختلف میباشد، و همچنین دو کارمند خدمات ملکی است. علاوه بر این، حدود بیست داوطلب شامل وکلا، مترجمان، کارمندان سوسیال و دیزاینر در به روز رسانی راهنمای اطلاعاتی و نیازهای روزانه اداره کمک می کنند.

برای تماس با ما و یا سفارش دادن رهنمای اطلاعاتی ما: paris@watizat.org

ماموریت

  • نظارت بر اطلاعات و به روز رسانی راهنمای اطلاعاتی: ما به صورت ماهانه با نهاد های که در راهنمای ما ذکر شده است، تماس می گیریم تا ساعات کاری، آدرس و نحوه عملکرد آنها را به روز کنیم.راهنمای ما مرتباً – از نظر محتوا و گرافیک – به منظور بهبود دسترسی آن اصلاح می شود.
  • چاپ راهنمای اطلاعاتی: هر ماه، به لطف چاپخانه همبستگی ما که نرخ های مناسبی را به ما ارائه می دهد، راهنماها چاپ و بسته بندی می شوند.
  • توزیع راهنما برای مهاجران و ساختارهایی که آن را سفارش می دهند: ما به عنوان یک تیم، هر هفته جلساتی را به منظور ارایه خدمات، در مراکز روزانه Austerlitz سازماندهی می کنیم. هدف از این جلسات ( Parmanences): انتشار و ارایه معلومات در مورد همه وسایل اطلاعاتی ما در پاریس، از جمله راهنمای اطلاعاتی و همچنین پروژه های دیگر مانند 505 migrants، کانال یوتیوب که دسترسی به اطلاعات را برای افراد مهاجر فراهم می کند، خبرنامه ما، و غیره. همچنین در آنجا نسخه چاپی راهنمای معلوماتی ما توسط شرکای ما که روزانه از آن برای حمایت از مهاجران استفاده می کنند، سفارش داده می شود.
  • ترجمه: راهنمای معلوماتی ما تا هنوز به پنج زبان موجود است: دری، پشتو، فرانسوی، انگلیسی وعربی
  • آموزش: Watizat، از سال 2021 یک برنامه آموزشی را به منظور دسترسی به اطلاعات برای افراد تبعیدی راه اندازه نموده است که هدف آن آموزش نهاد های کمک رسان در محل میباشد. این دوره های آموزشی برای داوطلبان انجمن ما و سایر انجمن های که در پاریس با مهاجران همکاری میکنند، برگزار می شود. محتوای این برنامه های آموزشی: چگونگی ارایه اطلاعات دقیق و قابل اعتماد و استفاده از ابزارهای مناسب برای این کار. راهنمایی موثر برای افراد مهاجر ، و همچنین معلومات خاص دیگری برای شریکان ما توزیع می شود.